Najbližšie udalosti


Posledné novinky

Softbalový turnaj v Trnave 4.6.2017

Katka | 06.06.2017 15:29

Naše dievčatá odohrali ďalší zo série turnajov. Aj keď obidva zápasy prehrali a počasie nám pri druhom zápase neprialo , všetky dievčatá chválime za snahu.

 


MDD v Devínskej 2017

Katka | 05.06.2017 15:52

Aj tento rok sa GSI zúčastnilo organizácie MDD v Devínskej Novej Vsi. Okrem tradičných športových aktivít a pomoci pri zabezpečení obsluhovania skákacích hradov sme ponúkli deťom možnosť odpaľovať baseballové loptičky do špeciálneho baseballového tunela zapožičaného z českej baseballovej ligy, tímu ARROWS Ostrava, za sprostredkovanie ďakujeme nášmu partnerskému baseballovému tímu Fighting Flies Bratislava.

Futbalový turnaj GSI 28.5.2017

Katka | 28.05.2017 16:37

Dňa 28. mája 2017 (pôvodný plánovaný dátum turnaja bol presunutý z 1.5. na 28.5. z dôvodu nedostupnosti telocvične) GoodSports Intenational Slovensko usporiadalo 14.ročník futbalového turnaja (jarná časť). Turnaj sme opäť odohrali v telocvični v Základnej škole Ivana Bukovčana 3, v troch vekových kategóriach deti 10-13 rokov, 14-16 rokov a 17 a viac rokov. V kategórii detí vo veku 10-13 rokov sa vytvorili tímy SBS Chrdého Romana, FC Kolonia, Anti Soldiers. 1.miesto obsadil tím 1.miesto FC Kolonia , 2.miesto tím Anti Soldiers a 3.miesto SBS Chrdého Romana . Miesta boli ocenené medailami a ocenili sme aj najlepšieho strelca (Braňo Čomor) a brankára turnaja (Marko Kaňka). V kategórii 14-16 rokov sa vytvorili 4 tímy s názvami SBS Chrdého Romana, Biedne stroje, Anti Soldiers, Prťovci. 1.miesto obsadil tím SBS Chrdého Romana , 2.miesto Biedne stroje a 3. miesto Anti soldiers Miesta boli ocenené medailami a ocenili sme aj najlepšieho strelca (Jozef Rigo) a brankára turnaja (Adrián Brna). V kategórii 17 a viac rokov sa vytvorili 4 tímy s názvami 4 kamaráti a Rajko, El Clasico, Donkey Puchers, SBS Chrdého Romana. . 1.miesto obsadil tím 4 kamaráti a Rajko , 2.miesto tím Donkey Punchers a 3.miesto El Clasico . Miesta boli opäť ocenené medailami a ocenili sme aj najlepšieho strelca Fijo a brankára turnaja Adam Gutyan. Futbalového turnaja sa zúčastnilo dokopy 61 hráčov. Cieľom projektu bolo zmysluplné využite voľného času detí. Z hodnotenia organizátorov a trénerov vyplýva, že turnaje splnili naše očakávania, záujem zo strany detí bol veľký. Deti, ktoré sa zúčastnili, sme oslovili dotazníkovým prieskumom, z ktorého vyplýva 90% spokojnosť detí s turnajmi, pripomienky zapracujeme do ďalšieho ročníka. Zoznam zúčastnených detí prikladáme. Ďakujeme za podporu!!!!

Kadetský dvojzápas na ihrisku v Trnave 27.5.2017

Katka | 28.05.2017 09:38

Prvý zápas sme prehrali 6:3. K tomuto zápasu ma nenapadá žiaden dodatok, tak prejdem k druhému, ktorý bol omnoho zaujímavejší. V tomto zápase nastúpil na nadhode Jakub Lencz, ktorý predviedol tzv. ,,ultimate výkon“. Kubo hádzal od cca ¾ prvého zápasu a odhádzal aj celý druhý zápas a to sa hralo takmer tri hodiny (začali sme o 11:05 a skončili o 13:50 cca) a po celý čas si držal formu. Viackrát mu vyšiel aj tzv. pickoff (je to ma mojom profile fb v živom vysielaní :) ). Tu vyzdvihujem aj celé pole, pretože pole hralo zodpovedne aj za Kuba a keď bol odpal, bežec sa dostal max na tretiu métu za stavu už dvoch outov (veľmi dobre fungovala chémia medzi Markom Miklovicom na shortstope, Maťom Režnákom na druhej méte a Jančim Pavlovom na prvej méte. Okrem dvoch odpalov, všetko, čo išlo na shortstop a druhú métu, skončilo outom). Ku koncu ,,normálneho“ času bol stav zápasu 3:3 a išlo predĺženie. Prvý a aj druhý inning predĺženia boli bez bodu pre obe strany. Potom vznikla situácia, kedy všetci ani nedýchali. Plné méty, dva outy, dva striky, 2 balls. Akákoľvek malá chybička a prehráme. Kubo hodil strike...Maťovi Giecimu vypadla lopta, ale stihol ju chytiť a hneď tečoval hráča, čiže tretí out a smer pálka...ste mali vidieť reakciu všetkých hráčov, ako si vydýchli :D...a my tréneri...tlak 300...tieto situácie stoja za to :D Taktiež situácia, keď boli bežec na tri a na dva a Kubo zle hodil loptu. Maťo Gieci ju našťastie veľmi dobre zakľakol (dve podobné situácie) a zabránil tak možno aj víťazným bodom pre TT. Potom sme podľa pravidiel v predĺžení nasadili do hry bežcov. Nám sa podarilo dať tri dobehy, tu musím spomenúť odpal Marka Miklovica, ktorý trafil krásny ,,linedrive“ (odpal do zadného pola popri čiare – tieto odpaly sú nepríjemné pre hráčov v poli) až do zadného ľavého poľa. Trnave sa potom nakoniec podarilo dať štyri dobehy po viacerých chybách v našej obrane v poslednej dohrávke.

MDD v Devínskej 2017

Katka | 16.05.2017 13:33

Aj tento rok sa organizácie v Devínskej Novej Vsi spojili a vytvorili bohatý program pre deti na MDD.


Kadetský dvojzápas na ihrisku v DNV 8.5.2017

Katka | 09.05.2017 18:47

Zhodnotenie trénera:

Na sviatočný pondelok sme odohrali ďalšie dva zápasy proti Apollu Bratislava. Prvý zápas sme prehrali 14:5 a druhý výhra 10:6 Prvý zápas: Dosť nám utiekol prvý inning/smena, kedy sme inkasovali hneď 10 bodov. Decká vyzerali pri tomto skóre už mierne frustrovane, ale celý čas sme ich povzbudzovali, aby ďalej makali. A oplatilo sa. Prvá pálka dopadla síce bez bodu, ale následnú výmenu chalani/baby pustili len jeden bod a v dohrávke sme aj vďaka chybám súpera dali 5 bodov. Tu stojí za zmienku odpal Jančiho Pavlova, kedy po jeho hite dobehli Marko Miklovic a Lena Gulabová. Viacerí sme pri niektorých situáciách pomaly ani nedýchali, že ako to dopadne, ale šťastie stálo pri nás. Decká to nakoplo a bolo sa na čo pozerať až do konca zápasu. Potom sme síce ešte inkasovali 3 dobehy, ale od druhej smeny bol zápas veľmi zaujímavý a pozerateľný.

Druhý zápas: V prvej smene sme inkasovali 5 bodov, ale akcie, ktoré chalani predviedli, boli solídne. Out na domácej méte, a 2x spoluprácu Jakuba Lencza na shortstope (spojka) a prvej méty Marka Miklovica priniesla ďalšie dva outy a išli sme na pálku. Tam to hneď naštartoval Janči Pavlov svojim hitom do zadného ľavého poľa a Janči dobehol až na tretiu métu a následne domácu ,,ukradol“ pri nepozornosti nadhadzovača a kečera. V poli sme zahrali tri rýchle outy a decká pokračovali v chuti ísť za víťazstvom. Skórovala Lena Gulabová, ktorá predviedla viacero kvalitných ,,slidov“. Maťo Režnák, ktorý dostal na pálke tretí strike, si nevšimol, že kečerovi vypadla lopta a po mojom kvalitnom zvresknutí, aby bežal ako život, dobehol aj vďaka chybám a prehodom v poli až domov a tým skórovali aj ďalší dvaja pred Maťom...ešte že ma Maťo ihneď pochopil, prečo kričím J Posledné dva dobehy zaznamenali Janči Pavlov a Andrej Majer. Celkové zhodnotenie: mrzí ma ,,strata“ prvého inningu v prvom zápase. Chalani/baby si moc neverili, ale po dosiahnutí 5 bodov sa rozbehli. Keby bol výkon podobný tomu v druhom zápase, skóre mohlo byť iné aj v tom prvom.

Veľmi ma teší, že decká v oboch zápasoch vedeli využiť chyby súpera (niektorí dokonca na ne až priam čakali) a ťažili sme z toho body. Tiež sa nám páčilo, ako decká skúšali príhody (kečer vs tretia méta, kečer vs prvá méta, nadhod vs druhá méta, nadhod vs prvá méta - tzv. pickoffy). Chyby sa však tiež vyskytli a súper ich aj využil...hlavne v prvom zápase a na tomto popracujeme.

Akcie, ktoré ešte stáli za pozornosť: Spolupráca Maťo Gieci na kopci a Janči Pavlov na kečerovi, keď sa im podarilo vyutovať hráča, ktorý kradol domácu métu. Jakub Lencz a jeho golfový odpal potom, čo lopta padla na métu a Kubo ju odrazenú od méty trafil a prekvapil seba...vlastne všetkých a dobehol aj na métu. Out na prvej méte po pickoffe Jakub Lencza


Little league softball žiačky U 12 7.5.2017

Katka | 09.05.2017 18:43

Apollo spolu s našimi dievčatami odohrali dva zápasy proti Trnave. Oba tímy podali skvelé výkony. Hlavné ale je, že sme si zahrali a zabavili sa.


Softballová sezóna sa začala

Katka | 02.05.2017 16:48

Dievčatá z nášho tímu GSI Bat Breakers sa cez víkend 29.4. - 30.4. zúčastnili dvoch turnajov v ženskej aj juniorskej kategórii.

Všekty zápasy sme síce prehrali ale naše dievčatá podali pekné výkony a naďalej budú pracovať na svojom zlepšení.

Držíme im palce.


Nábor detí na ZŠ Mudroňova

Katka | 24.04.2017 15:37

Nábor detí na baseball a softball od 7 - 14 rokov na ZŠ Mudroňova za účasti Kubánskej Veľvyslankyne Jej Excelencie Yamily Sonie Pita Montes, trénera Rafaela Batistu, detí a trénerov z GoodSports a hráčov z tímu Fighting flies

Program prezentácie:

beh po métach a rozcvička

rozhadzovanie

shop team

krátky zápas 2-3 iningy

možnosť vyskúšať si pálenie a hádzanie

 


denný tábor v Devínskej Novej Vsi 2017

Katka | 23.04.2017 14:10

Denný tábor v Devínskej Novej Vsi

termín: 17.7.- 21.7.2017

pre deti vo veku 6-12 rokov

miesto: F-centrum , Istrijska 4, Devínska Nová Ves

Aktivity: angličtina hravou formou, športy: basebal, futbal, floorbal, basketbal, volejbal, bláznivé hry, americkí lektori, filmy, výlety a veľa, veľa zábavy

CENA: 80 Eur/16 Eur na deň (v cene obedy, olovranty, desiate, pitný režim, materiál na aktivity)

možnosť finančnej podpory, súrodenecké zľavy