Najbližšie udalosti

Posledné novinky

Slowpitch Old Stars turnaj v Trnave

Katka | 19.08.2019 12:08

GSI Slowpitch tim odchadza z Trnavskeho Slowpitch Krigel turnaja zo skore 2 vyhry a 3 prehry. Vykonovo sa vsak bolo na co pozerat.

Zapasy proti favoritom sme odohrali viac ako vyrovnane a uplne posledny zapas sme prehrali az v predlzeni. Kazdy vsak zo seba vydal svoje maximum s teamspirit bol priam hmatatelny.

Dakujeme aj nasim uz vernoskalnym fanusikom alias decka z Trnavy, Prievidze a Nitry :)

Dakujeme Trnave za pozvanku na turnaj a urcite sa vidime aj v dalsej sezone! Matovi Benovi prajeme skore uzdravenie prasknutej kosti.

Priateľský dvojzápas v slowpitch v Trnave

Katka | 16.08.2019 15:31

10.8.2019 si náš tím zmeral sily v dvojzápase v slowpitchi so zmiešaným tímom z Trnavy. Jeden zápas naši vyhrali a jeden prehrali.

Najbližšie nás čaká slowpitch turnaj 17. 8.-18.8. 2019  v Trnave.

Denný tábor v Devínskej Novej Vsi

Katka | 29.07.2019 13:47

V týždni od 22.7. - 26.7. 2019 sme zorganizovali denný tábor pre deti v Devínskej Novej Vsi. Tábora sa zúčastnilo 22 detí. Pripravili sme pre nich bohatý program od športov (basebal, futbal, florbal, vybíjaná, kickbal, basketbal), angličtiny, opekačky , výletu na Schloshof, kúpania až po skákací hrad.

Ďakujeme za pomoc všetkých trénerom.

Za materiálnu pomoc ďakujeme PIZZA GRANDE DNV a Favor. it.

23. BASEBALL -SPORTS - ENGLISH CAMP 2019

Katka | 15.07.2019 13:59

V prekrásnom prostredí Hornej Nitry sa uskutočnil 23.ročník športovo – anglického tábora (baseball campu) pre deti v dňoch 29.6.-7.7.2019 v rekreačnom zariadení Hlboké nad Bojnicami, záujem zo strany detí a rodičov bol veľký. Cieľovou vekovou skupinou boli deti vo veku 7-18 rokov. Tábora sa zúčastnilo 106 detí zo Slovenskej republiky a 2 detí spojených štátov amerických, 1 dieťa z Českej republiky a 1 dieťa z Belgicka. Na riadny priebeh tábora dozeralo dospelých 46 – trénerov, asistentov trénerov, prekladateľov, organizátorov a dvaja zdravotníci ( 15 Severoameričanov, 5 tréneri z Belgicka a 26 Slovákov)

Cieľom projektu bolo vyplniť voľný čas detí zmysluplne športovým (baseball, basketball, voleyball, floorball, futball, stolný tenis), kultúrnym (večerné posedenia pri táboráku s hudbou a spevom, ohňostroj, večerné zábavné hry tzv. crazy games, koncert a vystúpenie rapera Martina), vzdelávacím (hodiny angličtiny zábavnou formou rôzne súťaže, hry) i etickým programom (večerné vyhodnotenie dňa s príbehmi a ponaučeniami). Každé ráno bol presne stanovený program, ktorý bol na konci dňa vyhodnotený. Všetci mali pocit, že týždeň ubehol veľmi rýchlo a prejavili záujem , aby tábor býval v budúcnosti dlhší. V rámci večerného programu sa každý večer niektorí z trénerov zo Slovenska aj z USA podelili o svoj životný príbeh , porozprávali nám čo to o sebe, svojom živote v USA, svojich športových skúsenostiach a povzbudil deti aby na sebe pracovali a šli si za tým čo ich baví. Na konci týždňa sme si rozdávali fotky s baseballovými kartičkami. Campová kapela každý večer hrala na hudobných nástrojoch rôzne populárne pesničky a taktiež spievali campovú hymnu.

Deti sa od prvého dňa rozdelili do ôsmych tímov. V týchto tímoch cez týždeň trénovali baseball na záverečný víkendový turnaj, zúčastnili sa olympiády kde súťažili medzi sebou v rôznych športoch ako sú basketball, floorbal, flag futbal, voleyball. Na konci dňa sme mali vyhodnotenie poradia. Okrem olympiády si deti v týchto tímoch zasúťažili aj v hre „Môj tréner varí lepšie ako tvoj“ a Nočný pochod/Pevnosť Boyard, ktorý mal tak ako po minulé roky veľký úspech. Ako každý rok tak 4. júla na deň nezávislosti sme mali fantastický ohňostroj spojený s diskotékou. Prvý večer po zoznámení deti súťažili v tímoch o možnosť vybrať si z 8 dresov, podľa toho ktorí sa im najviac páčil. V stredu sa deti s vedúcimi vybrali na Vyhliadkovú vežu „Čajka v oblakoch“ a zahrali si hru tzv. scavegerhunt, tu museli splniť 22 úloh, ktoré sme na konci dňa tak isto vyhodnotili. V piatok a v sobotu deti a trénerov čakal záverečný turnaj v baseballe. V sobotu večer sme vyhodnotili 1,2,3 miesto turnaja a ocenili medailami. Takisto sme ocenili campera týždňa . Z každého tímu tréneri vybrali 1- 3 deti a tie vytvorili tzv. All star tím a títo si potom v rámci exibičného zápasu zahrali proti trénerom. Na konci týždňa sme si volili taktiež trénera týždňa. Deti si mohli zahlasovať , ktorých z trénerov majú najradšej. Prvý traja získali krásne sošky. Väčšina detí by chcela pracovať v baseballových krúžkoch i počas školského roka a tiež chodiť na pravidelné víkendy táborníkov, ktoré počas roka organizujeme.

Z hodnotenia všetkých účastníkov vyplýva, že tábor splnil naše očakávania. Deti, ktoré sa ho zúčastnili sme oslovili na konci tábora anketou, ktorá mala zistiť , čo sa im v tábore páčilo a čo nie, aby sme mali spätnú väzbu , ktorá nám zabezpečí zvyšovanie kvality tábora. Z prieskumu vyplýva 99 % spokojnosť detí s táborom, pripomienky budú zapracované do ďalšieho ročníka baseballového tábora.

Za finančnú podporu ďakujeme sponzorom z USA, Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislava. Za podporu ďakujeme Technickým službám mesta Prievidza (využitie ľahkoatletického areálu na S. Chalupku), p. riaditeľovi Pásovskému za možnosť využitia telocviční v prípade nepriaznivého počasia, firme Polysystem, p. Jirkovi Pospíšilovi za pomoc pri preprave vecí do tábora a z tábora, McDonald ´s Prievidza za pitný režim a p. Elze Dadíkovej za celkovú pomoc pri organizovaní tábora.

Slowpitch Turnaj v Trnave 8. a 9. júna 2019

Katka | 10.06.2019 17:42

8. a 9. júna sa naši tréneri a dobrovoľníci z GoodSports zúčastnili slowpitch turnaja v Trnave.

Katka | 05.06.2019 10:39

Už tradične sme sa aj my spolu s dobrovoľníkmi zúčastnili Dňa detí v Devínskej.

Opäť sme obsluhovali skákacie hrady, deťom sme ponúkli možnosť zašportovať si pri odpalovaní baseballovej loptičky do siete, hádzanie lopty na basketbalový kôš , zhadzovanie pohárov a hádzanie lopty do terča.

Okrem športov sme mali pripravené aj stanovište kde sme malovali deťom na tvár a deti si mohli vyfarbovať omalovanky v tieni pod stanom.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom za pomoc .

Za finančnú podporu ĎAKUJEME Thélia s. r. o.  a za občerstvenie PIZZA GRANDE.

MDD v Prievidzi 1.6.2019

Katka | 05.06.2019 10:31

Kolegovia a dobrovoľníci z GoodSports Prievidza sa zúčastnili MDD - dňa detí a rodiny s CVČ Prievidza v areáli Minigolfu. Deťom ponúkli vyskúšať si rôzne športy ako baseball, americký futbal a dokonca aj vzpieranie.

Všetky deti si túto akciu veľmi užili a my ďakujeme za príležitosť zúčastniť sa a aj takto propagovať náš celoročný program v Prievidzi.

Baseballový turnaj Perfect games v Brne

Katka | 05.06.2019 10:23

Turnaj bol prípravou mladej novej reprezentácie U12, ktorá sa pripravuje na Majstrovstvá Európy. Turnaj sa odohral pod hlavičkou americkej baseballovej organizácie v krásnom areáli Draci Brno.

Turnaja sa zúčastnili aj dvaja hráci z GoodSports Kaito Miklós a Matúš Gieci.

Na chlapcov sme veľmi pyšní.

Wannado festival

Katka | 29.05.2019 14:57

Tento víkend sme strávili na najväčšom detskom festivale s názvom Festík, ktorý bol spojený so športovým festivalo Wanadoo.

Bolo veľmi horúco a boli to naozaj dva dlhé dni s veľkým počtom detských návštevníkov.

Naši úžasní dobrovoľníci odviedli naozaj vynikajúcu prácu keď sa venovali deťom a ukázali im o čom táto „crazy“ hra baseball je.

Všetci návštevníci mali možnosť hlasovať, ktorý klub a šport sa im na Wanadoo festivale najviac páčil a my sme vyhrali 1. miesto.

Sme veľmi vďačný za tieto príležitosti, kedy môžeme prezentovať náš program a naše združenie medzi ľudmi a to, že sme vyhrali 1. miesto je krásny bonus.

Floorbalový turnaj 12.5. 2019

Katka | 20.05.2019 13:04

12.5. floorbalový turnaj Občianske združenie GoodSports International Slovensko zorganizovalo dňa 12. mája 2019 13. ročník floorballového turnaja (jarná časť).

Turnaj sa odohral v telocvični v Základnej škole Ivana Bukovčana 3, v 3 vekových kategóriach a to kategória detí a mládež od 10-13 rokov, kategória od 14 do 16 rokov a kategória 17 a viac.

V kategórii detí 10-13 rokov sa vytvorili 3 tímy (Strelci DNV, SK Bravčiaci, Hurikán). Všetky deti sa snažili o čo najlepšie umiestnenie. Miesta boli ocenené medailami, okrem miest sme ocenili aj najlepšieho brankára (Jaroslav Seleštiansky) a najlepšieho strelca turnaja.(Adam Baksay). 1. miesto obsadil tím Strelci DNV , 2. miesto SK Bravčiaci a 3. miesto Hurikán.

V staršej kategórii 14 – 16 rokov sa vytvorili 4 tímy s názvami (Starboyz, Ošípané, Majine Hviezdičky, Strelci DNV) Miesta boli opäť ocenené medailami a ocenili sme aj najlepšieho brankárkára (Samuel Pieružek) a strelca turnaja.(Jakub Baksay). 1.miesto Starboyz , 2.miesto Ošípané , 3.miesto Majine hviezdičky .

V kategórii 17 a viac sa zúčastnilo 5 tímov: Dream Tím, Sharknado, Ošípané, Starboyz, Stargirls. Miesta boli ocenené medailami, okrem miest sme ocenili aj najlepšieho brankára (z tímu Starboyz) a najlepšieho strelca turnaja (Denis Hatvany). 1. miesto obsadil tím Dream tím , 2. miesto obsadil tím Stargirls a 3.miesto obsadil tím Starboyz .